Aktualność: VIII Międzynarodowa Konferencja z cyklu ,,Podatki bez granic"

Informujemy, że w dniach 12-13.10.2018r. we Wrocławiu odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja z cyklu Podatki bez granic, którą organizuje Dolnośląski Oddział KIDP wraz z Izbą Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej. Tegorocznym tematem konferencji jest:

„Oszustwa podatkowe – fakty i mity” .

Temat konferencji nawiązuje do aktualnego problemu związanego z działaniami państw i organów podatkowych podejmowanymi w celu przeciwdziałania oszustwom podatkowym (np. w VAT czy podatkach dochodowych). Oszustwa podatkowe niewątpliwie są zjawiskiem negatywnym i w niekorzystny sposób wpływają na sytuację zwykłych podatników, stwarzając ryzyka podatkowe wcześniej nieznane. Jednocześnie część działań państw stanowi rozszerzanie kompetencji aparatu fiskalnego i rozszerzanie obszarów podlegających opodatkowaniu realizowanymi pod pretekstem walki z oszustwami podatkowymi. Wprowadzanie klauzul nadużycia prawa podatkowego,wprowadzanie nowych obowiązków informacyjnych, czy próby ograniczania tajemnicy zawodowej, mocno oddziaływają na sytuację prawno-podatkową zwykłych podatników. Doradcy podatkowi, stojąc na straży prawidłowości relacji podatnik-państwo coraz częściej spotykają się z problemem, że granice pomiędzy tym co jest dozwolone i legalne, a tym co nielegalne zaciera się i relatywizuje. Czynności legalne, ale nieakceptowane przez aparat fiskalny bywają traktowane na równi z oszustwami. Celem konferencji jest próba zdefiniowania tych granic.

W pierwszym dniu przewidziano również wieczór o charakterze rozrywkowo – integracyjnym.

Wszystkie informacje organizacyjne pojawią się na stronie internetowej Do KIDP w drugiej połowie sierpnia 2018r. Wtedy też rozpoczną się zapisy dla uczestników za pośrednictwem panelu m-doradca. Przewidziano ok. 130 miejsc dla doradców podatkowych z Polski i Czech.

DATA PUBLIKACJI: 2018-08-09 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (71) 342 15 13
Dolnośląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Plac Solny 16 pok. 407
50-062 Wrocław

tel. (71) 342 15 13
fax. 48 71 342 15 16

x
x